• header
  • header

Uwaga! To jest archiwalna kopia serwisu OKiS | Przejdź do aktualnej wersji -> www.okis.pl

REALIZACJE

New York Jazz Masters – International Jazz Workshop in Trzebnica

New York Jazz Masters – International Jazz Workshop in Trzebnica

Dodano: 02.08.2016 12:08
New York Jazz Masters – International Jazz Workshop in Trzebnica” to pierwsze cykliczne warsztaty w Polsce, których celem jest umożliwienie studentom z tego regionu Europy nauki pod okiem mistrzów bez odbywania kosztownej podróży za ocean. Wśród kadry nauczycielskiej znajdują się profesorowie najlepszych uczelni w Stanach Zjednoczonych, takich jak Manhattan School of Music w Nowym Jorku, Columbia College w Chicago czy The New School for Jazz and Contemporary Music w Nowym Jorku. Oprócz wspaniałych kwalifiacji jako profesorowie, każdy muzyk ma za sobą wieloletnią karierę, która obejmuje występy na najlepszych festiwalach jazzowych na świecie jak również dziesiątki nagranych płyt.
więcej 
Projekt

Projekt "Gołębie sztuczki"

Dodano: 20.07.2016 15:54

27.07-29.07.2016 - Wałbrzych

Projekt "Gołębie sztuczki" zakłada realizację działań edukacyjno-aktywizujących skierowanych do mieszkańców jednego z podwórek dzielnicy Podgórza w Wałbrzychu, a także całego środowiska lokalnego. Główne działania zorientowane są na zorganizowanie festynu, w czasie którego zostaną poprowadzone warsztaty artystyczne, których sfinalizowaniem będzie stworzenie z lokalną społecznością muralu. Motywem przewodnim wspólnie namalowanego dzieła będzie gołąb. W kulturze jest on symbolem pokoju, do którego odniósł się Pablo Picasso rysując na serwetce gołębia podczas "Światowego Kongresu Intelektualistów" we Wrocławiu w 1948 r. Ponadto motyw ten jest nawiązaniem do lokalnej tradycji gołębiarstwa na terenie Wałbrzycha. autorzy projektu pragną zaangażować w działania młodzież z Zespołu Szkół Politechnicznych "Energetyk" w Wałbrzychu. oprócz działań kulturalno-edukacyjnych projekt zakłada organizację zabaw animacyjnych oraz rekreacyjnych dla najmłodszych uczestników wydarzenia, a także całej społeczności lokalnej.

I Obornicki Przegląd Zespołów Ludowych

I Obornicki Przegląd Zespołów Ludowych

Dodano: 15.07.2016 15:44

16 lipca 2016 roku

Targowisko Mój Rynek

 

 

16 lipca 2016 roku odbędzie się I Obornicki Przegląd Zespołów Ludowych organizowany przez Gminę Oborniki Śląskie wspólnie z Kapelą Ludową Jana Boduszka z Siemianic i Zespołem Śpiewaczym Malwy z Kuraszkowa. Na scenie wystąpią: Kapela Ludowa Jana Boduszka, Zespół Śpiewaczy MALWY, Zespół śpiewaczy "Uciech- Wianki" z Uciechowa, Zespół Marzenie ze wsi Szklarki, Zespół Folklorystyczny "Karkonosze", Zespół Folklorystyczny "Bogdanki", Kapela Herbutów z Osiecznicy, Zespół Ludowy "Cicha Woda" z Udanina, Zespół Swojacy z Zagrodna, Zespół Podolanie z Czerwonej Wody, Kapela Ludowa "Kostomłocianie" z Kostomłotów, Kapela "Kulinianie" ze wsi Kulin, Zespół Ludowy Dyszel ze Żmigrodu. Wydarzenie odbędzie się na Targowisku "Mój Rynek".

MikroWsparcie ESK 2016:Pecenica 2016

MikroWsparcie ESK 2016:Pecenica 2016

Dodano: 29.06.2016 12:43

2-3 lipca 2016 r.
Park dworski w Gościszowie

 

Widowisko przedstawiane podczas PECENICY 2016 zobrazuje przesiedlenie ludności polskiej, czego efektem będzie namacalny powrót do zdarzeń będących głównym wyznacznikiem tożsamości lokalnej. Rekonstrukcja nosi tytuł " Z bośniackiego Nowego Martyńca do śląskiego Gościszowa. Przesiedlenie 1946r.". Dodatkowym wątkiem wplecionym w dawne dzieje będzie "Walka o Gościszów (z epizodem Bitwy o Lubań) w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej. Scenariusz widowiska przedstawia historię ludności polskiej i niemieckiej, których życie w wyniku zakończenia wojny miało ulec radykalnej zmianie. Powojenna rzeczywistość zmusiła mieszkańców do wspólnego życia pod jednym dachem. Zarys scen, które będą bezpośrednio zaprezentowane ukażą przebieg zdarzeń skupiających wiele aspektów związanych z życiem przesiedleńców. m.in. wkroczenie Armii Czerwonej czy projekcję ukazania momentu przybycia polskich reemigrantów do Gościszowa. Unikatowym zjawiskiem podczas prezentowanej rekonstrukcji będzie dodatkowo użycie starodawnego języka oraz zaprezentowanie oryginalnych piosenek, stworzonych przez miejscowych w czasie przesiedlenia. Aby uwiarygodnić widowisko grupa wykorzysta różnorodne rekwizyty w postaci strojów czy przedmiotów używanych w kuchni.

O kurka! Ale kulturka!

11 czerwca 2016, Góra Dzikowiec
Ośrodek Sportu i Rekreacji

 

Warsztaty teatralno-muzyczne grupy artystyczna LA PELONA

10 czerwca 2016, Legnica
V LO w Legnicy

 

Grupa artystyczna LA PELONA to nagły zryw artystyczny dziwnego duetu: Jimi Karankievitch i Karlla.
Postanowili, po kilku latach przerwy wspólnie z kilkoma znajomymi powrócić do szaleństwa tworzenia.
Jeden z rdzeni grupy – Jimi Karankievitch – postanowił zmartwychwstać scenariusz uszyty z wierszy Kazimierza Ratonia. Poety współczesnego Wojaczkowi, przeklętego przez życie – ale to już historia do innej opowieści...
Po długim, bo prawie dwuletnim okresie prenatalnym, projekt zmaterializował się na papierze i lawina ruszyła. 
W polu jej rażenia znalazła się również Karlla, odpowiadająca za głaskanie duszy dźwiękiem.
A to wszystko będzie wybuchać na strychu Zamku Piastowskiego w Legnicy, którego dyrektor zgodził się na tę szaloną współpracę… ale to też przyszłość.
 
A teraz?

Ruszamy warsztatowo rozgrzewając siebie i podgrzewając do kreacji młodzież V LO w Legnicy, z którym mamy już miłe doświadczenia! Nasza Karlla jest absolwentką tej szkoły, więc gdzie indziej było szukać?

 

Strona organizatora: www.facebook.com/grupa-artystyczna-LA-PELONA

 

Aleksander Borto - Twarze Dolnego Śląska

21 - 23 czerwca 2016
Świdnica

Projekt zakłada wykonanie trzech happeningów w trakcie których ekipa  realizacyjna wykona serię odlewów gipsowych twarzy mieszkańców Dolnego śląska. W happeningu będą mogli brać udział wszyscy mieszkańcy Dolnego Śląska a ich podobizny, w postaci gipsowych masek, zostaną przyczepione do uprzednio wybranej ściany. Stworzona w ten sposób instalacja zostanie zatytułowana: "Twarze Dolnego Śląska". Realizacja projektu będzie sfilmowana, a krótki film z całego wydarzenia stanie się elementem promocji ESK i Dolnego Śląska.

 

„Każdy jest artystą”

18.07-23.07.2016 r. oraz 23.07.-30.07.2016
ul. Kolonijna 20A, Michałowic/Piechowice


„Każdy jest artystą” to projekt, który dotyka różne obszary związane z  rozwojem każdego człowieka i przeznaczony jest zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Koncepcja projektu zakłada działania wzbudzające w każdym z uczestników chęć do uaktywnienia ukrytej osobowości i otwarcia się na swoje wewnętrzne, bogate piękno. Wcielenie się w rolę artysty  ma sprowokować pobudzenie wyobraźni i podświadomego skierowania się na  potrzeby osobiste (wewnętrzne) i społeczne (zewnętrzne). więcej

 

Sokołowsko pamiętam, że

27 sierpnia 2016
godz. 16:00
Sokołowsko


Sokołowsko to zapomniana perła Dolnego Śląska, jednak w pamięci mieszkańców wciąż jeszcze żywa jest pamięć o licznie przebywających tu kuracjuszach i tętniącym życiem wielokulturowym miasteczku. Poprzez międzypokoleniowe spotkania chcemy ujawnić niespisane wspomnienia mieszkańców.

Tworzymy pamiętnik Sokołowska!

---

W programie:
Dyżur digitalizacyjny - spotkania przy kawie i cieście, podczas których zachęcamy mieszkańców do spisywanie wspomnień, dzielenia się fotografiami i historiami o Sokołowsku.

Warsztaty dziennikarskie do młodzieży, podczas których młodzie sokołowszczanie stworzą scenariusze wywiadów i przeprowadzą je wśród najstarszych mieszkańców Sokołowska.

Warsztaty filmowe dla grupy młodzieży, która stworzy klip na podstawie zebranych wspomnień najstarszych mieszkańców Sokołowska. Uczestnicy warsztatów będą zarówno twórcami jak i aktorami tych filmów.

Wernisaż wystawy >>Sokołowsko pamiętam, że...<< w pawilonie sanatorium Biały Orzeł. Będzi to spotkanie z mieszkańcami, premiera filmów stworzonych na warsztatach oraz prezentacja zebranych wspomnień w nietypowej formie.

---

Organizatorem projektu jest:
Stowarzyszenie Filtrator / Pracownia w Sokołowsku

Projekt realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 / program MikroWsparcie ESK 2016 prowadzonego przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS)

Partnerzy projektu:
Sołectwo Sokołowsko - Nasze Sokołowsko

« poprzednia 1 2 następna »