• header
  • header

Uwaga! To jest archiwalna kopia serwisu OKiS | Przejdź do aktualnej wersji -> www.okis.pl

REALIZACJE

WERNISAŻ LUCYNY WIERZBICKIEJ

WERNISAŻ LUCYNY WIERZBICKIEJ

Dodano: 26.09.2016 16:06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sklep z zabawkami

Sklep z zabawkami

Dodano: 26.09.2016 15:40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WierszoGra

WierszoGra

Dodano: 19.09.2016 16:16

21.09.2016 r.
Nota Bene Cafe Club,
plac Jagiełły 1, Kłodzko


To działania artystyczne polegające na przygotowaniu i realizacji specjalnego koncertu z udziałem lokalnych muzyków i poetów młodego pokolenia z terenu Ziemi Kłodzkiej, którzy w ramach wspólnych spotkań, sesji i warsztatów przygotują i opracują w utwory poetyckie własne i zaproponowane w różnych formach muzycznych (rock, pop, jazz, itp.).  Istotą przedsięwzięcia było podjęcie współdziałania przez niszowych twórców z różnych dziedzin (poezja, muzyka, sztuki wizualne i inne) w celu wypracowania i zaprezentowania wspólnego efektu w formie koncertowej. Realizacja Stowarzyszenie Fundus Glacensis (Kudowa Zdrój).

„Hrabstwo Kłodzkie czyli w kraju Pana Boga – reaktywacja”

„Hrabstwo Kłodzkie czyli w kraju Pana Boga – reaktywacja”

Dodano: 19.09.2016 15:59

21.09.2016 r.
Sala Widowiskowa, Kłodzko
godz. 10.00

 


Projekt dotyczył rekonstrukcji i wznowieniu ważnego przedstawienia teatralnego „Hrabstwo Kłodzkie czyli w kraju Pana Boga”, którego premiera miała miejsce  w 2004 r. Spektakl powstał wyłącznie w oparciu o teksty historyczne od XV w. do współczesności zebrane przez historyków polskich i niemieckich: Małgorzatę Ruchniewicz i Arno Herziga. Został wyreżyserowany przez niedawno  zmarłego wybitnego reżysera Mariana Półtoranosa, twórcy kilkudziesięciu przedstawień i widowisk nagradzanych na krajowych i międzynarodowych festiwalach teatralnych.

Wystawa Mariny Czajkowskiej pt.

Wystawa Mariny Czajkowskiej pt. "O Miłości".

Dodano: 19.09.2016 15:15

14.10-11.11.2016 r.
Satrostwo Powiatowe w Wołowie
Plac Piastowski 2
Wernisaż: 14 października 2016 r. godz. 17.00

 

W zamku Piastowskim w Wołowie w sali sesyjnej odbędzie się wystawa Mariny Czajkowskiej pt. "O Miłości". Wystawa została przygotowana z myślą o poruszeniu tematów abstrakcyjnych. Celem wystawy jest pokazanie różnorodności traktowania pojęcia "Miłość" na przekroju różnych grup wiekowych. Zapraszamy na wernisaż oraz do uczestnictwa w panelu dyskusyjnym.

 

„Złomowisko” - muzyczne poszukiwania

„Złomowisko” - muzyczne poszukiwania

Dodano: 19.09.2016 14:40

10.2016 r.
Klub Bolko
pl. Grunwaldzki 11,  Świdnica
warsztaty: godz. 10.00 – 20.00

koncert zespołu Johnny Trzy Palce: godz. 21.00


„Złomowisko” - muzyczne poszukiwania, to jednodniowe wydarzenie poświęcone dźwiękom niemuzycznym i nawiązujące luźno do futurystycznej "Sztuki Hałasu". Jej twórca - Luigi Russolo - postulował o odrzucenie dotychczasowych instrumentów, apoteozę brzmienia maszyn i zerwanie z dominującym akademizmem i muzycznym wykształceniem. Dał się poznać jako konstruktor "intonatorów hałasu" - urządzeń służących do emisji dźwięków niemuzycznych.

Całość „Złomowiska” składa się z dwóch, dopełniających się części. Pierwsza z nich obejmuje bezpłatne, całodniowe warsztaty z uznanym dolnośląskim muzykiem – Pawłem Romańczukiem. Artysta buduje własne instrumenty, konstrukcje grające, tworzy instalacje dźwiękowe. Uczestnicy warsztatów do swojej dyspozycji otrzymają elektronarzędzia, a także materiały potrzebne do stworzenia własnego instrumentu. Będą to przedmioty codziennego użytku, różnego rodzaju części i podzespoły urządzeń oraz innego typu odpady. Kluczowym spoiwem, który zadecyduje o charakterze i ostatecznym kształcie budowanego instrumentu, będzie wizja i kreatywność każdego z uczestników. Takie warsztaty nie tylko pomogą zrozumieć mechanizm powstawania różnych dźwięków, ale przede wszystkim mogą się stać niezapomnianą lekcją o przenikaniu się światów współczesnej techniki i muzyki.

MAŁY FOLKLOR

MAŁY FOLKLOR

Dodano: 01.09.2016 10:51

5 września 2016 r.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich

 

 

Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca „WROCŁAW” zaprasza dzieci i młodzież od 6 do 16 roku życia na warsztaty. Podczas zajęć, które rozpoczną się 5 września o godzinie 14.30 w Szkole Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich, nauczą się tańców i przyśpiewek ludowych -  regionalnych i narodowych. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Piasecka – Bagińska, dyplomowany instruktor tańca ludowego, choreograf Zespołu „WROCŁAW” oraz Milena Będkowska – nauczycielka śpiewu i akompaniatorka.

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z podstawowymi krokami tańców ludowych, a swoje umiejętności będą mieli okazję zaprezentować przed obornicką publicznością podczas listopadowego koncertu w Obornickim Ośrodku Kultury.

3 KWADRA - Karkonowska Noc Elektronicznej Awangardy

3 KWADRA - Karkonowska Noc Elektronicznej Awangardy

Dodano: 31.08.2016 10:49

24.09.2016, godz 18:00
Schronisko Strzecha Akademicka
ul. Na Snieżkę 18, Karpacz


Poszukując nowych kontekstów i nowych relacji umiejscawiamy działania artystyczne w nieoczywistej dlań przestrzeni, której charakter wyznaczają bliskość natury i poczucie izolacji. Zapraszamy na multimedialne przedsięwzięcie do schroniska Strzecha Akademicka. Trwający jeden dzień projekt, odnoszący się do środowiskowych walorów miejsca (Karkonosze) i szanujący jego charakter, stanowi w zamyśle sensoryczną podróż, w której waloryzacji ulega dźwięk, obraz oraz indywidualne relacje z naturą.

Więcej

Sokołowsko pamiętam, że...

Sokołowsko pamiętam, że...

Dodano: 31.08.2016 10:44

Wernisaż: 3.09.2016, godz.19.00
Pensjonacie Leśne Źródło, Sokołowsko

Zespół Stowarzyszenia Filtrator i Pracownia w Sokołowsku ma przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy "Sokołowsko. Pamiętam, że..." który odbędzie się w Pensjonacie Leśne Źródło w sobotę 3.09.2016 o godz.19.00
Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie i wspomnienia mieszkańców, zebrane w trakcie zorganizowanego przez nas projektu. Mamy nadzieję, że przywołają one wyjątkowe historie z życia miejscowości i będą okazją do wspólnej rozmowy.

Więcej

Janusz Styczeń, Tomik Poezji „Pani wyrocznia”

Janusz Styczeń, Tomik Poezji „Pani wyrocznia”

Dodano: 30.08.2016 15:58

Projekt „Pani wyrocznia" - tom wierszy.
Projekt ma na celu promocje poezji Janusza Stycznia, nieznanej młodemu pokoleniu ze względu na brak wczesnych dokonań poety na rynku księgarskim oraz w zasobach bibliotecznych.

 

 

Więcej

 

 

MikroWsparcie ESK 2016: Poczet polskich i czeskich władców i świętych

MikroWsparcie ESK 2016: Poczet polskich i czeskich władców i świętych

Dodano: 30.08.2016 15:40

23.09 - 7.10.2016
Centrum Kultury w Boguszowie Gorcach

 

 

Z okazji 1050 lecia Chrztu Polski i Wrocław ESK 2016, P. Lucyna Wierzbicka  (plastyk-amator)  postanowiła namalować 10 portretów postaci związanych z tymi wydarzeniami. Wykonane prace będą prezentowane po obu stronach pogranicza Polski i Czech na 10 wernisażach w szkołach, galeriach, bibliotekach i kościołach podczas uroczystości rocznicowych i promocyjnych imprez Wrocław ESK 2016. Postacie, które będą uwiecznione na płótnach to: Mieszko I, Dobrawa, Bolesław Chrobry, Otton III, św. Wojciech, św. Gaudenty, biskup Jordan, Arnost z Pardubic, prymas Czech Dominik Duka i arcybiskup Józef Kupny.


Pierwsza wystawa w Boguszowie Gorcach 23.09 do 7.10.2016 w Centrum Kultury.

Projekt Kryształowa Aleja Gwiazd  - Odsłonięcie płaskorzeźb Janusza Majewskiego i Grażyny Wolszczak

Projekt Kryształowa Aleja Gwiazd - Odsłonięcie płaskorzeźb Janusza Majewskiego i Grażyny Wolszczak

Dodano: 30.08.2016 15:12

4.09.2016 r.
Bystrzyca Kłodzka

 

 

 

Wystawa Portrety niezapomniane jest artystycznym zapisem wizerunków współcześnie żyjących reżyserów i aktorów. Zdjęte bezpośrednio z ciała portrety: 18 reżyserów i aktorów, w tym: Agnieszki Holland, Danuty Stenki, Hanny Śleszyńskiej, Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Hoffmana, Kazimierza Kutza i innych, tworzą zbiór trwale dokumentujący nas dla przyszłych pokoleń. Projekt w przyjętej formule nawiązuje do idei tworzonych przez Wita Stwosza głów wawelskich. Tworzone przez Tomaszewskiego portrety oddają wizerunek w najdrobniejszych szczegółach. Tym samym prócz walorów artystycznych, dzieła mają wartość poznawczą i w przyszłości dadzą okazję do badań genetycznych i antropologicznych.

 Sztuka ogrodów - spotkanie oraz warsztaty z Jackiem Kuśmierskim w ramach cyklu Sztuka bez Tajemnic

Sztuka ogrodów - spotkanie oraz warsztaty z Jackiem Kuśmierskim w ramach cyklu Sztuka bez Tajemnic

Dodano: 24.08.2016 12:19

27 sierpnia,  godz. 14.00
Muzeum Powozów Galowice

 

Kim jest architekt krajobrazu i czym się zajmuje? Jak wygląda proces projektowy krok po kroku? Jak należy przygotować się do samodzielnego zaprojektowania ogrodu?  Jakie są zasady doboru roślin do ogrodu?

Odpowiedzi na te i inne pytanie uzyskacie w czasie spotkania - Sztuka Ogrodów w Muzeum Powozów Galowice.

Zapraszamy do uczestnictwa w realizowanym w ramach Dolnośląskiego Programu Mikrowsparcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 - cyklu Sztuka bez Tajemnic w podwrocławskim Muzeum Powozów Galowice.
Sztuka bez Tajemnic czyli galowickie pikniki kulturalne to cykl spotkań ze znamienitymi artystami z Dolnego Śląska, którzy prezentując swoją twórczość przybliżają techniki sztuk plastycznych poprzez przystępny wykład oraz praktyczne, otwarte warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Spotkanie poprowadzą wrocławscy architekci krajobrazu: Jacek Kuśmierski oraz Joanna Kowalska.

W czasie spotkania odbędą się również otwarte warsztaty dotyczące zasad krztałtowania ogrodów przydomowych. Uczestnicy będą mogli zaprojektować własną przestrzeń wokół domu  pod czujnym okiem specjalistów.

Do udziału w warsztatch zapraszamy dzieci i dorosłych.

Sobota  27 sierpnia  godzina 14.00.

Wstęp wolny!

„MEDIUM I PRZESTRZEŃ” Wystawa Luizy Zimerman i Radka Ślanego

„MEDIUM I PRZESTRZEŃ” Wystawa Luizy Zimerman i Radka Ślanego

Dodano: 23.08.2016 13:13

9-30.09.2016
Bogatyński Ośrodek Kultury
ul. II Armii Wojska Polskiego 1
Wernisaż: 9 września 2016, godz. 18:00


Serdecznie zapraszamy na wystawę prac Luizy Zimerman i Radka Ślanego pt.: „Medium i przestrzeń”. Wystawa jest ilustracją poszukiwań obojga artystów w kontekście uzasadniania odmiennych mediów artystycznych na podstawie prób konstrukcji nowych konwencji zarówno w warstwie teorii jak kompozycji. W ramach wystawy będziemy mogli zobaczyć obiekty będące rozwinięciem tych koncepcji, do których zaliczyć należy między innymi obrazy świetlne. Czyli „Światłokształty” Luizy Zimerman lub przestrzenne rysunki Radka Ślanego.

 

Luiza Zimerman od zawsze była zainteresowana przełamywaniem uniwersalnego postrzegania rzeczywistości przez pryzmat ludzkiego „ja”. Początkowo mówiła o człowieku, przedstawiając przedmioty codziennego użytku, które niegdyś mu służyły, a które teraz odnaleźć można na strychach czy w piwnicach. Już wtedy jej prace, przedstawiające design wybranych przedmiotów związanych z epoką PRL - były rezultatem poszukiwań rozmaitych środków wyrazu i materiałów. W jej późniejszych pracach perspektywa ulega rozszerzeniu poza przyziemne sprawy. Jej świat przedstawiony eksponuje rozmaitość nowych form życia, które kreuje za pomocą artystycznej imaginacji. Zakłada sobie tym samym za cel wychodzić w swoich poszukiwaniach w coraz bardziej złożone i skomplikowane techniki asamblażu, wykorzystując głównie światło. Artystka od początku swojej działalności eksperymentowała poszukując nowych kategorii  artystycznych mediów, co w istotny sposób odróżnia ją od większości artystów wykorzystujących gotową kanwę układu konwencji.

 

Ściśle związana z twórczością Radka Ślanego orientacja teoretyczna jest wręcz racją jego sztuki, tu powinniśmy się też doszukiwać istotnych cech świadczących o indywidualności jego koncepcji.

Należy zaznaczyć, że Radkowi Ślanemu bardziej zależy na charakterystyce podstawowych elementów rysunku niż na konfrontacji z jego istniejącą teorią. Zasadniczym aspektem jest więc określenie punktu jako elementu konstrukcyjnego, bez którego  linia nie istnieje. Radek Ślany próbuje bronić tej tezy w obszarze abstrakcyjnego myślenia, które w jego przekonaniu jest niezbędne do tego by zwrócić się ku rysunku istocie. Redukując ogół zjawisk towarzyszących rysunkowi w ramach  przedstawienia sytuuje się w obszarze czystego, analitycznego myślenia o jego prawidłach. Niespodziewanie okazuje się jednak, że chęć wyabstrahowania rysunku od oglądu w przestrzeni  nie jest możliwa. Punkty tworzące kreskę mogą łączyć się w trój wymiarze. Kompozycja rysunkowa ma zatem początek w myśleniu, które zawsze jest ściśle związane z istotą przestrzenności. Z tego powodu obiekty, które tworzy określa mianem rysunku, demaskując stereotyp granic naturalnych tego medium jako dwu wymiaru.

A+A: Sztuka w przestrzeni Wiejskiej

A+A: Sztuka w przestrzeni Wiejskiej

Dodano: 19.08.2016 11:19

23 sierpnia 2016, godz. 17:00
Barbara infopunkt, ul. Świdnicka 8c

Prezentacje projektu A+A:sztuka w przestrzeni wiejskiej.

więcej

 

 

 

 

 

 

« poprzednia 1 2 następna »