• header
  • header

Uwaga! To jest archiwalna kopia serwisu OKiS | Przejdź do aktualnej wersji -> www.okis.pl

Aktualności

« powrót

OKiS na WTDK - Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2013

OKiS na WTDK - Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2013

Dodano: 03.12.2013 14:00

5 - 8 grudnia 2013, Dworzec Wrocław Główny, ul. J. Piłsudskiego 105
Stoisko OKiS zlokalizowane jest w sali H, pod nr 69


Najlepsze polskie wydawnictwa spotykają się w stolicy Dolnego Śląska na Wrocławskich Targach Książek Dobrych. Jest to jedna z trzech liczących się i wysoko ocenianych imprez krajowych o charakterze kiermaszowo-promocyjnym, której głównym zadaniem jest propagowanie „dobrej książki”, czyli literatury o wysokich walorach, zarówno merytorycznych, literackich, jak również artystycznych i typograficznych.

 

Jak co roku serdecznie zapraszamy na stoisko Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, na którym będzie można znaleźć najnowsze i archiwalne wydawnictwa w promocyjnych cenach.

 

Działalność wydawnicza Ośrodka dotyczy kilku dziedzin sztuki. W zakresie sztuk wizualnych koncentruje się na wydawaniu publikacji monograficznych, opracowań i katalogów prezentujących twórczość artystów Dolnośląskiego Festiwalu Artystycznego, Spotkań Wyszehradzkich. Duża część z nich poświęcona jest fotografom, których wystawy organizuje Dolnośląskie Centrum Fotografii „Domek Romański”. W dziedzinie teatru, w ramach Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora, OKiS od kilku lat wydaje kolejne pozycje w uznanej serii wydawniczej „Czarna książeczka z Hamletem”, która poświęcona jest ruchowi teatrów jednego aktora i sylwetkom wybitnych aktorów polskich i zagranicznych. Od 2010 roku jest wydawcą „Notatnika Teatralnego” - pisma poświęconego polskiemu teatrowi współczesnemu. Od wielu lat razem z Instytutem Książki jest głównym wydawcą prestiżowego miesięcznika „Odra”.

W latach 2001-2008 OKiS był głównym organizatorem Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

 

Na stoisku OKiS będzie mozna zakupić m.in.:

 

 Książkę Dominiki Kowalewskiej „Eugeniusz Geppert. W nierzeczywistość”.

 Wnikliwe i oryginalne analizy obrazów Gepperta oraz tekstów badaczy pozwoliły Autorce ocenić sztukę Gepperta jako zjawisko o wysokim poziomie artystycznym, pokazując jego artyzm i odsłaniając jej głębokie znaczenie. Walorem książki są ilustracje i portrety. Pokazujemy portret Gepperta wykonany przez Stefana Arczyńskiego i portrety Jana Bortkiewicza oraz 70 ilustracji obrazów Gepperta. Jest to pierwsze i najobszerniejsze jak dotąd opracowanie monograficzne sztuki tego znakomitego malarza.

 cena: 40zł/50zł (twarda okładka)

 

 

Katalog „Bruno Schulz – Klisza Werk – Transgresiones”.

Jest to prezentacja eksperymentalnego projektu fotograficznego Mariusza Kubielasa i Jakuba Grzywaka, dla których inspiracją była twórczość literacka i plastyczna Brunona Schulza. Publikacja ta nie tylko porządkuje i podsumowuje dotychczasowy dorobek grupy Klisza Werk, lecz również ukazuje bogactwo multimedialnych kontekstów kulturowych, w jakich należy go rozpatrywać, w tym teatralnych, filmowych i fotomontażowych adaptacji twórczości autora „Republiki marzeń”. Autorką tekstu do katalogu jest Lidia Głuchowska.

 cena: 20zł

 

Grudniowy numer Miesięcznika „ODRA”


W aktualnym numerze im.in. eseje duńskiego filozofa Sorena Kierkegaarda, zmarła w Danii Janina Katz we wspomnieniach najbliższych oraz wiersze i fragment jej powieści, wierszowany felieton Tadeusza Różewicza o dzisiejszym „Teatrze Gołym”, sylwetka wielkiego architekta Louisa Kahna, Londyńskie nagrody literackie i pocztówka z Europejskiej Stolicy Kultury, a także : Urbanek pisze o skomplikowanej relacji Tuwima i Gałczyńskiego, Julian Bartosz pyta czy polityka potrzebuje pisarzy? Adamczak opowiada o kinie Kim Ki Duka.

 cena: 7zł (grudniowy numer), 5zł (archiwalne numery)

 

 

oraz wiele innych wydawnictw.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Godziny otwarcia podczas WTDK:

 

5 grudnia (czwartek)

10.00-19.00

6 grudnia (piątek)

10.00-20.00

7 grudnia (sobota)

10.00-20.00

8 grudnia (niedziela)  

10.00-16.00



Program WPDK


Strona Festiwalu: www.wpdk.pl

Organizator:  Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu