• header
  • header

Uwaga! To jest archiwalna kopia serwisu OKiS | Przejdź do aktualnej wersji -> www.okis.pl

Aktualności

« powrót

Mój trup. Wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Dodano: 01.03.2017 10:21

27 marca 2017, godz. 19.30
Klub Muzyki i Literatury
pl. Kościuszki 10, Wrocław

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Wrocławskie Towarzystwo Przyjaciół Teatru i Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zapraszają na monodram Mój trup na podstawie wierszy Adama Mickiewicza.Scenariusz, reżyseria i scenografia Bogusław Kierc.


Aktor w spektaklu połączył różne utwory Adama Mickiewicza, jako klamrę kompozycyjną przyjmując cykl wierszy niepublikowanych za życia wieszcza, tzw. "liryki lozańskie". Widzowie usłyszą więc nie tylko wiersz-płacz "Polały się łzy me czyste, rzęsiste..." i "Snuć miłość", ale też słynne wersy "Ody do młodości" i "Na Alpach w Splgügen". Spektrum tematyczne jest niezwykle szerokie - i w miarę jak zmienia się tematyka, tak wykonawca stopniuje dynamizm monodramu: z partii lirycznych, niemal rzewnych, płynnie przechodzi do słownej galopady, by potem znów powrócić do spokojnego tonu refleksyjnych wyznań.
„ „Mój Trup”, którego premiera odbyła się w Teatrze Szkolnym we wrocławskiej filii krakowskiej PWST, skomponowanym z wierszy Adama Mickiewicza, nierzadko przewrotnie zinterpretowanych, dowodzi, że aktor bez wspomagania światłem, muzyką i nowoczesną techniką jest w stanie zawładnąć widzami. Za jedyny rekwizyt ma szklankę z wodą, która okaże się wulkanem pełnym lawy. Wybitne osiągnięcie”.
Tomasz Miłkowski, „Przegląd (fragment recenzji)


Bogusław Kierc - Poeta, aktor, reżyser, autor licznych zbiorów liryki i książek eseistycznych oraz dramatów i opracowań literackich; edytor dzieł Rafała Wojaczka, jego biograf (wydał książkę „Rafał Wojaczek. Prawdziwe życie bohatera”), laureat festiwali teatrów jednego aktora. Ma na swoim koncie bardzo dużo ról teatralnych i filmowych – grał m.in. Lucjusza w „Igraszkach z diabłem” J. Drda w reż. J. Stokalskiej, Wrocławski Teatr Współczesny (debiut), Krzysztofa Cedro w „Popiołach” w reż. A. Wajdy, patrona Teatru w Oknie, Du Croisy w „Improwizacji wersalskiej” Moliere'a w reż. A. Wajdy, Teatr TV.


27 marca, godz. 19.30
KLUB MUZYKI i LITERATURY, pl. Tadeusza Kościuszki 10

28 marca, godz. 13.00
IX  LICEUM  OGÓŁNOKSZTAŁCĄCE im. Juliusza Słowackiego, ul. Piotra Skargi 31

 

W programie:

 

*wystąpienie red. Krzysztofa Kucharskiego 

  MICKIEWICZ i SŁOWACKI na scenach teatrów Wrocławia


*spektakl  MÓJ TRUP wg ADAMA MICKIEWICZA

  w wykonaniu BOGUSŁAWA KIERCA


Wstęp wolny

 

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego
 

 

Organizatorzy:

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Wrocławskie Towarzystwo Przyjaciół Teatru
Współorganizatorzy: Klub Muzyki i Literatury
IX Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego