• header
  • header

Uwaga! To jest archiwalna kopia serwisu OKiS | Przejdź do aktualnej wersji -> www.okis.pl

Aktualności

« powrót

Konferencja prasowa Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury

Dodano: 21.02.2017 10:52

Szanowni Państwo,

w imieniu Cezarego Przybylskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz organizatorów zapraszamy 23 lutego br. (czwartek) o godz. 13.00 do Dolnośląskiego Centrum Informacji Kulturalnej OKiS, Rynek-Ratusz 24 na konferencję prasową poświęconą Polsko-Gruzińskiemu Festiwalowi Kultury, będącemu wynikiem współpracy regionów Dolnego Śląska i Adżarskiej Republiki Autonomicznej Gruzji.

Na Festiwal składają się cztery przedsięwzięcia, które będą realizowane od marca do końca 2017 roku. W ramach projektu odbędą się spektakle teatralne, występy słynnego gruzińskiego zespołu „Batumi” oraz zespołu baletowego „Khorumi”, wspólny plener fotograficzny, a także zrealizowane zostaną dwa reportaże filmowe w ramach współpracy TVP Wrocław, TV Adżaria i OKiS.

Podczas spotkania skupimy się na zbliżających się na Dolnym Śląsku pokazach teatralnych Syndrom albo do kogo śpiewasz?” oraz „Wiele demonów”, przygotowanych przez Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy i Państwowy Teatry Dramatyczny w Batumi.
Przedstawimy także kolejne etapy Festiwalu i opowiemy o korzyściach płynących z międzynarodowej współpracy regionalnej na gruncie kultury.
 
W spotkaniu udział wezmą:
- Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego
- Jacek Głomb – Dyrektor Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy
- Igor Wójcik – Dyrektor Ośrodka Kultury i sztuki we Wrocławiu
- Karol Przywara – Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą

 

Więcej informacji o Festiwalu tutaj