• header
  • header

Uwaga! To jest archiwalna kopia serwisu OKiS | Przejdź do aktualnej wersji -> www.okis.pl

Aktualności

« powrót

MikroWsparcie: „Tyś mój przyjaciel/You are my friend”

MikroWsparcie: „Tyś mój przyjaciel/You are my friend”

Dodano: 09.11.2016 11:09

13.11.2016, godz. 16:00
Świetli
ca w Godzięcinie


Najważniejszym celem realizacji projektu  jest umożliwienie wykluczonej społecznie młodzieży aktywnego uczestniczenia w tworzeniu przyjaznej przestrzeni twórczej, gdyż w tak trudnym środowisku, w którym żyją i muszą przebywać nawet kilka lat.Dlatego młodzież ta zasługuje  na szczególną uwagę, ze względu na bardzo ograniczony dostęp do kultury, do aktywności artystycznej i to nie tylko z powodu izolacji, ale głównie braku nawyku i wewnętrznej potrzeby uczestniczenia w kulturze.Wspólne działanie poprzez tworzenie ma wprowadzić ją w przestrzeń  piękna słowa, obrazu i muzyki, nie tylko urozmaicić im i tak trudny okres w życiu, ale być może otworzy oczy, uszy, duszę na sztukę, uwrażliwić na drugiego człowieka. Liczymy, że efekty tych działań będą długofalowe, że uda się nam  zasiać w ich sercach  pasję do tworzenia, choćby wrażliwość na piękno.
 
W ramach projektu z wychowankami Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych – dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka nr 2 w Godzięcinie były przeprowadzone warsztaty bębniarskie, zajęcia plastyczne oraz wspólne tworzenie od podstaw spektaklu teatralnego „Tyś mój przyjaciel/You are my friend”. Od scenariusza przez projektowanie kostiumów, nauczenie się roli danej postaci występującej w przedstawieniu, wymyślenie choreografii i na końcu wystąpienie przed widownią. Część uczestniczek brała udział w warsztatach bębniarskich i wystąpi w przedstawieniu premierowym w dniu 13 listopada. Spektakl obejrzy cała społeczność Godzięcina. Mamy nadzieję, że w późniejszym czasie wystawimy go w innych placówkach resocjalizacyjnych. 

Podczas spektaklu przewidziane są również małe atrakcje dla gości, mieszkańców Godzięcina, tj.: poczęstunek „Zdrowy talerz”, rebusy z nagrodami, malowanie twarzy i inne...
 
Koncepcja i realizacja projektu: 
KRYSTYNA SZCZEPANIAK
Opiekunowie projektu: 
BEATA ŚWIRNIAK 
KRYSTYNA HOJŁO