• header
  • header

Uwaga! To jest archiwalna kopia serwisu OKiS | Przejdź do aktualnej wersji -> www.okis.pl

Aktualności

« powrót

Wystawa „Fluktuacja Horyzontu Zdarzeń

Wystawa „Fluktuacja Horyzontu Zdarzeń"

Dodano: 18.10.2016 13:03

21.10 - 15.11.2016
Centrum Kalina w Lądku Zdrój
ul. Świerczewskiego 25
Wernisaż: 21 października 2016, godz. 18.00


Wystawa jest dokumentacją podróży jakie odbył autor do Japonii i Stanów Zjednoczonych. Na wystawie zaprezentowany będzie również fotograficzny zapis Wrocławia oraz imaginacyjne kolaże z pogranicza jawy i snu.

Wystawa "Fluktuacja Horyzontu Zdarzeń" jest przedsięwzięciem ilustrującym dokonania artystyczne DVJ Mniamosa a ściślej rzecz ujmując medium fotografii collage'u. Począwszy od wczesnych lat osiemdziesiątych działalność Mniamosa oscylowała głównie wokół działań kontestujących zastaną rzeczywistość. Za przykład może posłużyć tu praktyka osadzona w okowach rodzącego się wówczas street-art, kulminująca w postaci medium szablonu, którego Mniamos był jednym z wiodących pionierów. Nie można pominąć jednocześnie roli jaką Mniamos wniósł w rozwój rodzącego się w tym samym okresie środowiska DJskiego, czy przede wszystkim VJskiego.

Jego orientacja jako multimedialnego artysty w późniejszym okresie znalazła ujście w ramach medium fotografii, grafiki komputerowej, video i muzyki elektronicznej. Główną osią jeśli chodzi o inspiracje były podróże do Japonii, czy Stanów Zjednoczonych.
Na wystawie „Fluktuacja Horyzontu Zdarzeń” Mniamos zaprezentuje między innymi fotografie dokumentujące miejsca dla niego ważne, osobiste, czy te, które wywarły na niego wpływ.
Zapis Fotograficzny  Mniamosa nie stanowi programowego rodzaju poszukiwania, jest raczej kompilacja śladów pamięci miejsc, będących dla niego wyrazistym i znaczącym polem.
Ciekawym jest tym samym, że same miejsca, które postanowił uwiecznić na swoich fotografiach stanowią tak samo odbicie całości jak materiał, który inspiruje go do przekształcenia w ramach autorskiej wizji arystycznej.
Podczas wystawy będziemy mogli obcować zarówno ze światem odzwierciedlonym, co przekształconym w postaci imaginacji. Fluktuacja Horyzontu Zdarzeń to wystawa zazębiająca się i dwutorowa, pełna kontrastów i oczywistości a jednocześnie budząca zakres wszechstronnej w wyrazie wizji odbioru.                                                          
Andrzej Mazur
 
 
Dopełnieniem wystawy będzie oprawa muzyczna Sylwii Kessels (wiolonczela)