• header
  • header

Uwaga! To jest archiwalna kopia serwisu OKiS | Przejdź do aktualnej wersji -> www.okis.pl

Aktualności

« powrót

3 KWADRA - Karkonowska Noc Elektronicznej Awangardy

3 KWADRA - Karkonowska Noc Elektronicznej Awangardy

Dodano: 12.09.2016 11:10

24.09.2016, godz 18:00
Schronisko Strzecha Akademicka
ul. Na Snieżkę 18, Karpacz


Poszukując nowych kontekstów i nowych relacji umiejscawiamy działania artystyczne w nieoczywistej dlań przestrzeni, której charakter wyznaczają bliskość natury i poczucie izolacji. Zapraszamy na multimedialne przedsięwzięcie do schroniska Strzecha Akademicka. Trwający jeden dzień projekt, odnoszący się do środowiskowych walorów miejsca (Karkonosze) i szanujący jego charakter, stanowi w zamyśle sensoryczną podróż, w której waloryzacji ulega dźwięk, obraz oraz indywidualne relacje z naturą.

WSTĘP WOLNY
W PROGRAMIE:

DOCETISM
Polski projekt ambient / dub techno inspirowany w głównej mierze przez naturę, pesymizm filozoficzny i radykalne formy religijności.
Odsłuch: https://nichts.bandcamp.com/ (link is external)

GHOSTS OF BRESLAU
Działający od 2001 r. elektroniczno/ambientowy projekt, za którym kryje się Patryk Balawender z Wrocławia. Na wczesnym etapie twórczości skupiał się on na tworzeniu dźwiękowych pejzaży przywołujących ducha trudnej historii swojego miasta. W rezultacie powstała “trylogia” albumów: “Peste”, “And Should The Spring Come…” oraz “Sacred Place”.Po dłuższej przerwie w działalności GOB powrócił w 2013 r. epką “Drowned City”, która wyznacza nowy, skierowany ku dronom, kierunek w twórczości grupy, kontynuowany na wydanej na początku 2016 r epce „Man With The Green Gloves”. Muzykę Ghosts Of Breslau wydawano w labelach z Polski, Hiszpanii, Argentyny i Chin. Dodatkowo Patryk pod pseudonimem Hands Like Clouds nagrał album pt. “Mountain King”, będący kolaboracją z portugalskim neofolkowym zespołem Joy Of Nature.

Linki:www.ghostsofbreslau.net (link is external)
http://ghostsofbreslau.bandcamp.com/ (link is external)

JOB KARMA
Wrocławski projekt audiowizualny założony w 1997. Grupę tworzą: Maciej Frett i Aureliusz Pisarzewski zaś za stronę wizualną odpowiedzialny jest Arkadiusz Bagiński. Zespół wywodzi się ze sceny post industrialnej, z każdą płytą muzycy poszerzają jednak swoje penetracje na coraz szersze pole mrocznej elektroniki - od ambientu, po techno, dark wave i EBM. Jeden mianownik pozostaje wciąż wspólny - ich muzyka jak podkreślają krytycy to "FILM DLA USZU", bardzo plastyczna i obrazowa, stanowi idealną ścieżkę dźwiękową do nieistniejącego filmu.W swoich sugestywnych występach live- z których grupa zasłynęła - łączą muzykę z elementami animacji i video – artu, ukazując w nich relacje człowiek-maszyna i człowiek-sacrum, a także powolny upadek wszelkich wartości, kosztem postępującej komercjalizacji codziennego funkcjonowania jednostki i społeczeństw. Zespół (jako Job Karma i pod szyldem 7JK wspólnie z Mattem Howden'em) wydał do tej pory osiem płyt w Polsce, Anglii, USA, Włoszech, Austrii i Czechach i zagrał blisko 200 koncertów w Europie, występując wielokrotnie na najważniejszych festiwalach mrocznej muzyki takich jak: Wave Gotik Treffen, BIMfest, Schlagstorm, Elektroanschlag, Mėnuo Juodaragis, Sensoria, Wroclaw Industrial Festival oraz Castle Party.
www.jobkarma.pl (link is external)

X.A.O
Głównym zamierzeniem projektu to wprowadzenie odbiorcy w trans, dużą rolę odgrywa nie tylko sama muzyka, pulsująca oraz obfita w drony ale również hipnotyczna wizualizacja.W muzyce pojawiają się także słowa mocy, mantry związane ze starożytnym kultem solarno-astralnym...Dotychczasowe wydane płyty przez wytwórnię Nocivagant:Ophis Tou XaosTransmission from the AbyssLucid Silent DreamingW przygotowaniu:Serpentribe Mythology
https://www.youtube.com/watch?v=jHBkYx6LtiA (link is external)

 

Projekt realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 / program MikroWsparcie ESK 2016 prowadzonego przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS)