• header
  • header

Uwaga! To jest archiwalna kopia serwisu OKiS | Przejdź do aktualnej wersji -> www.okis.pl

Aktualności

« powrót

MikroWsparcie ESK 2016: Sokołowsko pamiętam, że

MikroWsparcie ESK 2016: Sokołowsko pamiętam, że

Dodano: 30.08.2016 13:44

Wernisaż: 3.09.2016, godz.19.00
Pensjonat Leśne Źródło
Sokołowsko


Zespół Stowarzyszenia Filtrator i Pracownia w Sokołowsku ma przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy "Sokołowsko. Pamiętam, że..." który odbędzie się w Pensjonacie Leśne Źródło w sobotę 3.09.2016 o godz.19.00
Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie i wspomnienia mieszkańców, zebrane w trakcie zorganizowanego przez nas projektu. Mamy nadzieję, że przywołają one wyjątkowe historie z życia miejscowości i będą okazją do wspólnej rozmowy.

--------------------------------------------------------------------------------------
Sokołowsko to zapomniana perła Dolnego Śląska, jednak w pamięci mieszkańców wciąż jeszcze żywa jest pamięć o licznie przebywających tu kuracjuszach i tętniącym życiem wielokulturowym miasteczku. Poprzez międzypokoleniowe spotkania chcemy ujawnić niespisane wspomnienia mieszkańców.

Tworzymy pamiętnik Sokołowska!

---

W programie:
Dyżur digitalizacyjny - spotkania przy kawie i cieście, podczas których zachęcamy mieszkańców do spisywanie wspomnień, dzielenia się fotografiami i historiami o Sokołowsku.

Warsztaty dziennikarskie do młodzieży, podczas których młodzie sokołowszczanie stworzą scenariusze wywiadów i przeprowadzą je wśród najstarszych mieszkańców Sokołowska.

Warsztaty filmowe dla grupy młodzieży, która stworzy klip na podstawie zebranych wspomnień najstarszych mieszkańców Sokołowska. Uczestnicy warsztatów będą zarówno twórcami jak i aktorami tych filmów.

Wernisaż wystawy >>Sokołowsko pamiętam, że...<< w pawilonie sanatorium Biały Orzeł. Będzi to spotkanie z mieszkańcami, premiera filmów stworzonych na warsztatach oraz prezentacja zebranych wspomnień w nietypowej formie.

---

Organizatorem projektu jest:
Stowarzyszenie Filtrator / Pracownia w Sokołowsku

Projekt realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 / program MikroWsparcie ESK 2016 prowadzonego przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS)

Partnerzy projektu:
Sołectwo Sokołowsko - Nasze Sokołowsko