• header
  • header

Uwaga! To jest archiwalna kopia serwisu OKiS | Przejdź do aktualnej wersji -> www.okis.pl

Aktualności

« powrót

COLLEGIUM MUSICUM. Wykład Marka Dyżewskiego BEZCENNY DAR IMPROWIZACJI

COLLEGIUM MUSICUM. Wykład Marka Dyżewskiego BEZCENNY DAR IMPROWIZACJI

Dodano: 30.08.2016 11:15

10 września 2016, godz. 16.00
pl. Kościuszki 9, Wrocław
Klub Muzyki i LiteraturyCollegium Musicum.
Taką nazwę miały działające w czasach Jana Sebastiana Bacha stowarzyszenia melomanów, muzyków oraz ludzi zainteresowanych poznawaniem muzyki od strony teoretycznej. Tym razem owa nazwa określa cykl wykładów o muzyce, prowadzonych przez Marka Dyżewskiego, które organizuje i na które zaprasza Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

 

Szczególną wartością wykładów jest ich szeroka perspektywa humanistyczna, ukazywane są związki muzyki z innymi dziedzinami sztuki.

 

Ich autor, Marek Dyżewski, komentował w II Programie Polskiego Radia i telewizji największe, odbywające się w naszym kraju, międzynarodowe imprezy muzyczne: Festiwale „Wratislavia Cantans”, Międzynarodowe Konkursy Dyrygenckie im. Grzegorza Fitelberga, Międzynarodowe Konkursy Skrzypcowe im. Henryka Wieniawskiego oraz Konkursy Pianistyczne im. Fryderyka Chopina. Prowadził gościnne wykłady we wszystkich polskich uczelniach muzycznych, na kilku uniwersytetach. Wykładał też w Niemczech, Belgii, Austrii, Rosji, Francji i Hiszpanii. Był rektorem wrocławskiej Akademii Muzycznej. Za wybitne dokonania w dziedzinie kultury otrzymał Nagrodę im. św. Brata Alberta.

 

Najbliższy wykład  pt.  BEZCENNY DAR IMPROWIZACJI odbędzie się 10 września (sobota) o godz. 16.00, niezmiennie w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu.

 

Organizator:
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego


 

Mecenat:  Marszałek Województwa Dolnośląskiego

 

 Patronat Medialny: