• header
  • header

Uwaga! To jest archiwalna kopia serwisu OKiS | Przejdź do aktualnej wersji -> www.okis.pl

Aktualności

« powrót

Spotkania autorskie z Bogusławem Jasińskim

Spotkania autorskie z Bogusławem Jasińskim

Dodano: 31.03.2016 10:32

13.05.2016, godz. 17:00
Dolnośląskie Centrum Fotografii “Domek Romański”
pl. bpa Nankiera 8, Wrocław


Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w trzech spotkaniach autorskich z Bogusławem Jasińskim-- polskim filozofem i artystą, autorem kilkunastu książek z zakresu filozofii i estetyki, dramatów i poezji. Każde ze spotkań będzie się koncentrować na innej pozycji książkowej Bogusława Jasińskiego. Będą to kolejno: "Zasłyszenia" (31.03), „Miłość” (22.04), „Sztuka? - Tylko wtedy, kiedy jestem. Szkice o tajemnicy istnienia, twórczości i kulturze czynnej” (13.05).

Wszystkie z zaplanowanych spotkań odbędą się w Dolnośląskim Centrum Fotografii „Domek Romański" na pl. bpa Nankiera 8 we Wrocławiu o godzinie 17.00.

Pierwsze, poświęcone zbiorowi wierszy Jasińskiego pt. „Zasłyszenia” już w czwartek, 31 marca 2016.

 

 

Bogusław Jasiński (ur. 1953) – filozof i artysta, autor kilkunastu książek z zakresu filozofii i estetyki, z których najważniejsze to: „Twórczość a sztuka. Wprowadzenie do estetyki procesów twórczych”, „Myślenie Heideggerem”, „Tezy o ethosofii”, „Zagubiony ethos”, „Dwie fenomenologie: Husserl i Heidegger”, „Droga myśli”, „Estetyka po estetyce. Prolegomena do ontologii procesu twórczego”, „Sztuka? - Tylko wtedy, kiedy jestem. Szkice o tajemnicy istnienia, twórczości i kulturze czynnej” oraz ponad 140 rozpraw i artykułów naukowych. Laureat nagrody ministerialnej I-go stopnia im. St. Wyspiańskiego, członek kilku stowarzyszeń naukowych i artystycznych w kraju i za granicą. Najwybitniejszy "Młody Polak Roku 1981" wybrany w ankiecie dziennikarzy. Twórca i artystyczny lider grupy artystycznej „Pracownia Teatru”, członek „Sztuki i Teorii”, jeden z animatorów ruchu awangardy. Jego koncepcji ethosofii, wyłożonej w angielskiej książce „Theses on ethosophy” poświęcony był round table podczas Światowego Kongresu Filozoficznego w Brighton. Jej omówienie napisał sam Paul Ricoeur. Wykładowca na wielu uczelniach w kraju i za granicą, pracownik Polskiej Akademii Nauk. Wykładał także metafizykę w Papieskim Wydziale Teologicznym „Bobolanum” w Warszawie, a także filozofię w Seminarium Duchownym „Hozjanum” w Olsztynie. Absolwent trzech fakultetów: filologii polskiej, filozofii, a także Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Teatralnej w Warszawie. Opublikował również zbiór opowiadań „Dalej, inaczej...” oraz powieść „Życie i cierpienie młodego W.”. Pisze dramaty i poezje. Maratończyk. Żyje na uboczu. W górach.

 

Nota biograficzna – Wydawnictwo Ethos