Aktualności
OKiS na WTDK - Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2015
Dodano: 26.11.2015 10:233-6 grudnia 2015,
Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia,
ul. Wystawowa 1
Stoisko nr 33
Najlepsze polskie wydawnictwa spotykają się w stolicy Dolnego Śląska na Wrocławskich Targach Książek Dobrych. Jest to jedna z trzech liczących się i wysoko ocenianych imprez krajowych o charakterze kiermaszowo-promocyjnym, której głównym zadaniem jest propagowanie „dobrej książki”, czyli literatury o wysokich walorach, zarówno merytorycznych, literackich, jak również artystycznych i typograficznych.
Jak co roku serdecznie zapraszamy na stoisko Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, na którym będzie można znaleźć najnowsze oraz archiwalne wydawnictwa w promocyjnych cenach.
Działalność wydawnicza Ośrodka dotyczy kilku dziedzin sztuki. W zakresie sztuk wizualnych koncentruje się na wydawaniu publikacji monograficznych, opracowań i katalogów prezentujących twórczość artystów Dolnośląskiego Festiwalu Artystycznego, Spotkań Wyszehradzkich. Duża część z nich poświęcona jest fotografom, których wystawy organizuje Dolnośląskie Centrum Fotografii „Domek Romański”. W dziedzinie teatru, w ramach Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora, OKiS od kilku lat wydaje kolejne pozycje w uznanej serii wydawniczej „Czarna książeczka z Hamletem”, która poświęcona jest ruchowi teatrów jednego aktora i sylwetkom wybitnych aktorów polskich i zagranicznych. Od 2010 roku jest współwydawcą „Notatnika Teatralnego” - pisma poświęconego polskiemu teatrowi współczesnemu. Od wielu lat razem z Instytutem Książki jest głównym wydawcą prestiżowego miesięcznika „Odra”.
W latach 2001-2008 OKiS był głównym organizatorem Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.
Spotkania OKiS w ramach WTDK
3 grudnia (czwartek) godz. 15.30-16.30 – sala B
Prezentacja multimedialna poświęcona książce „Wacław Szpakowski (1883-1973). Linie rytmiczne”. Spotkanie z redaktorem książki – Elżbietą Łubowicz, projektantką – Moniką Aleksandrowicz oraz Anną Szpakowską-Kujawską – córką Wacława Szpakowskiego i Łukaszem Kujawskim – jego wnukiem.
3 grudnia (czwartek) godz. 16.30-17.30 – sala B
„Piotr Błażejewski. W DRODZE - razem ze mną” - spotkanie z artystą Piotrem Błażejewskim, projektantką Moniką Aleksandrowicz i Andrzejem Więckowskim.
Jest to pieczołowicie opracowana i ciekawie zredagowana, autorska opowieść-album, poświęcona sztuce jubilata oraz malarzom, współpracownikom i przyjaciołom artysty, wśród których znaleźli się: Alfons Mazurkiewicz, Krzesława Maliszewska, Wanda Gołkowska, Konrad Jarodzki, Andrzej Klimczak-Dobrzaniecki, Paweł Lewandowski-Palle, Stanisław Ryszard Kortyka, Piotr Kielan, Janusz Jaroszewski, Anna Brudzińska. Publikacja zawiera również obszerne i wnikliwe analizy krytyczne autorstwa: Andrzeja Kostołowskiego, Pawła Lewandowskiego-Palle, Andrzeja Jarosza, Bożeny Kowalskiej, Lili Dmochowskiej, Magdaleny Hniedziewicz, Zdzisława Jurkiewicza, Janusza Jaroszewskiego, Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego. Więcej
5 grudnia (sobota) godz. 15.00-16.00 – sala C
Spotkanie poświęcone książce Dominiki Kowalewskiej „Eugeniusz Geppert. W nierzeczywistość”. Publikacja została wydana przez OKiS w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Artystycznego pod patronatem prof. Piotra Kielana – Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W spotkaniu, które poprowadzi dr Lidia Głuchowska, udział weźmie autorka i zaproszeni goście. Zaprasza Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.
Wnikliwe i oryginalne analizy obrazów Gepperta oraz tekstów badaczy pozwoliły Autorce ocenić sztukę Gepperta jako zjawisko o wysokim poziomie artystycznym, pokazując jego artyzm i odsłaniając jej głębokie znaczenie. Walorem książki są ilustracje i portrety. Pokazujemy portret Gepperta wykonany przez Stefana Arczyńskiego i portrety Jana Bortkiewicza oraz 70 ilustracji obrazów Gepperta. Jest to pierwsze i najobszerniejsze jak dotąd opracowanie monograficzne sztuki tego znakomitego malarza. Więcej
Podczas targów wydawnictwo będzie dostępne w promocyjnej cenie:
35 zł miękka okładka
40 zł twarda okładka
Godziny otwarcia podczas WTDK:
3 grudnia (czwartek) |
12.00-18.00 |
4 grudnia (piątek) |
10.00-19.00 |
5 grudnia (sobota) |
10.00-19.00 |
6 grudnia (niedziela) |
10.00-16.00 |
Strona Festiwalu: www.wpdk.pl
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu