• header
  • header

Uwaga! To jest archiwalna kopia serwisu OKiS | Przejdź do aktualnej wersji -> www.okis.pl

Aktualności

« powrót

PROJEKCJA FABULARYZOWANEGO FILMU DOKUMENTALNEGO "DAISY. WSPOMNIENIE MINIONEJ EPOKI"

Dodano: 08.05.2012 15:23

16 lut 2012, 19:30, Szczawno Zdrój, Teatr Zdrojowy, kino

uż 16 lutego księżna Daisy von Pless powróci do uzdrowiskowego Szczawna-Zdroju. W tłusty czwartek Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, instytucja kultury samorządu województwa dolnośląskiego, zaprasza na niezwykłą wystawę i projekcję fabularyzowanego filmu dokumentalnego

W piękne wnętrza Teatru Zdrojowego o godz. 19.30 powróci czar XIX i I połowy XX wieku. Wszystko za sprawą bezpłatnej projekcji fabularyzowanego filmu dokumentalnego „Daisy. Wspomnienie minionej epoki”. - Podczas godzinnej emisji chcemy zabrać widzów w niezwykłą podróż w czasie – mówi Piotr Borkowski, dyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. - Dlaczego ta Angielka stała się tak niezwykłą i ważną osobą w historii Szczawna i Ziemi Wałbrzyskiej? Jak skomplikowane dzieje świata wpłynęły na losy Daisy? To tylko jedne z wielu pytań, na jakie odpowiedź znajdą widzowie podczas seansu.

Pełna scen kostiumowych produkcja dokumentalna o księżnej Daisy von Pless - kojarzonej z Zamkiem Książ i budową Grand Hotelu, dzisiejszego Domu Zdrojowego w Szczawnie - powstała dzięki współpracy Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu i TVP Wrocław. Film jest częścią projektu „Dolny Śląsk pełen historii”, wspieranego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego i Fundację Polska Miedź, który ma popularyzować przez filmy interesującą przeszłość naszego regionu.

Miłośnicy historii od 16 lutego do 16 marca będą mogli odkryć także fotograficzne spotkania z księżną Daisy i pozostałych planów z filmowych opowieści o Bystrzycy Kłodzkiej, Twierdzy Kłodzkiej, Zamku na Skale i Ziemi Lądeckiej. Przez miesiąc, w pijalni uzdrowiskowej będzie eksponowana wystawa fotosów autorstwa młodego fotografika Tomasza Wolaka.

Na spotkanie z Daisy zapraszamy we współpracy z Uzdrowiskiem Szczawno-Jedlina oraz Teatrem Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju. Dzięki nam w czwartek 16 lutego Daisy znowu zawita w Szczawnie.