Aktualności
WIECZORY PAWŁOWICKIE : Wieczór poetycko-muzyczny "Słowo i dźwięk źródłami emocji".
Dodano: 26.02.2014 16:0328 lutego 2014
Sala reprezentacyjna pałacu w Pawłowicach
„Wieczory Pawłowickie” to spotkania z muzyką i poezją, które gromadzą elity intelektualne i kulturalne Wrocławia oraz regionu. Zabytkowy pałac, należący niegdyś do rodziny Kornów – słynnych mecenasów sztuki, dziś własność Uniwersytetu Przyrodniczego i siedziba Centrum Kształcenia Ustawicznego, to miejsce spotkań miłośników muzyki.
W czasie wieczoru wystąpią:
- Wiesław Prastowski - poeta -Dr n. med., specjalista chorób wewnętrznych i angiologii. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych. Członek licznych Towarzystw Medycznych, współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Angiologicznego. Był ordynatorem oddziału Szpitala w Misuracie w Afryce Płn. , potem Wojewódzkiego Szpitala we Wrocławiu. Obecnie , jako emeryt wykłada na Muzykoterapii, w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 1993r ukazał się tomik wierszy pt. „ Zostawić ślad ”a w 1995r - „ Wejść w ciszę”, wiersze zebrane w tomiku – „ Człowiek potrzebuje człowieka” ukazały się drukiem w 2001r, następnie „ Między świtem a zmierzchem” w 2003r, „ Dotyk muzy” 2004r, „ Smakowanie czasu” w 2007r oraz „Obrazy słowem malowane” w 2009r.
- Anna Jadach - fortepian - W 2008 roku ukończyła OSM I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie mgr Elżbiety Nawareckiej i rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dr hab. Pawła Zawadzkiego – fortepian solowy i w klasie ad. dr hab. Magdaleny Blum-Rak – kameralistyka. Jest laureatką II. nagrody w konkursach: w I polsko-niemieckim konkursie dla młodych pianistek w Krzyżowej ( Zonta Club Oberschwaben pod przewodnictwem Veronic Jochum v. Moltke, 2004) oraz w I Akademickim Konkursie Zespołów Kameralnych (Akademia Muzyczna we Wrocławiu, 2012), w międzyczasie zdobyła wyróżnienie na wrocławskim konkursie zespołów kameralnych w kategorii duet fortepianowy, 2005. Roczny pobyt w USA w latach 2005/2006 w ramach programu Rotary Youth Exchange zaowocował nagrodą Bainbridge-Guilford Music Department Service Award 2006. Zdobywczyni nagrody dyrektora Wydziału Kultury Jarosława Brody w Akademickim Konkursie Interpretacji Pieśni Fryderyka Chopina i Roberta Schumanna, 2010. W tym samym roku wystąpiła w Filharmonii Wrocławskiej w programie ,,Młodzi grają Chopina”. W ramach Roku Chopinowskiego uczestniczyła również w koncercie Najdłuższe Urodziny Chopina w Warszawie. W 2012 roku wzięła udział w projektach: charytatywny ,,Koncert Nadziei” poświęcony dzieciom z chorobą nowotworową zorganizowany przez fundację ,,Przylądek Nadziei” oraz Festiwal Muzyki Johna Cage'a we Wrocławiu zorganizowany przez Paul'a Preusser'a. Na swoim koncie ma występy w Filharmonii Łomżyńskiej( 2011 ) oraz Filharmonii Berlińskiej ( 2011, 2012, 2013 ) z zespołem Festival Orchestra Berlin pod batutą Stefana Bevier'a. Pianistyczny warsztat szkoliła dodatkowo na kursach mistrzowskich m.in. u artystów: Fabio Bidini, Krzysztof Jabłoński, Ronan O'Hora, Alexander Malter, Martin Berkofsky
- Wiktor Kuzniecow Jr. - skrzypce - Urodził się 09.09.1991r. w rodzinie zawodowych muzyków. Na skrzypcach zaczął się uczyć mając trzy lata u swego dziadka, wybitnego pedagoga – Michała Kuzniecowa. Jako pięciolatek wystąpił po raz pierwszy na scenie Filharmonii Wrocławskiej, wykonując koncert skrzypcowy L. Krawczuka. Mając lat osiem wziął udział w Konkursie Młodych Skrzypków w Kijowie i otrzymał w nim pierwszą nagrodę. Cztery lata później uzyskał wyróżnienie I stopnia na Międzynarodowym Konkursie „Młodzi Wirtuozi” (2004) we Wrocławiu. Jest absolwentem Kijowskiej Centralnej Specjalnej Muzycznej Szkoły im. M. Lysenko dla dzieci utalentowanych ( przy Konserwatorium Kijowskim ), w klasie prof. Bogodara Kotorowicza. Mając lat 16 został studentem Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie Viktora Kuznetsova seniora. W maju 2009 roku został laureatem I nagrody na Konkursie Małych Form Instrumentalnych, zorganizowanym przez Wrocławską Akademię Muzyczną. Od czerwca 2010 roku jest studentem w klasie skrzypiec prof. Bartosza Bryły. Mając lat trzynaście nagrał swoją pierwszą płytę CD z muzyką Astora Piazzolli. Od tego czasu prowadzi intensywną działalność koncertową. Jako solista występował z koncertami w wielu krajach Europy: w Rosji, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Belgii, Szwajcarii, Polsce i na Ukrainie. W roku 2007 uczestniczył jako solista oraz pomocnik koncertmistrza w dwumiesięcznym tournee po Europie, a w 2008 roku w tournee po Norwegii. Występował jako solista z takimi orkiestrami jak: Barock Orchester Berlin, European Bach Pleyers, „Kijowscy Soliści”, Zespół Solistów Ricordanza, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej, Hannover Symphony Orchestra, Festival Orchestra Berlin. Gra na skrzypcach włoskiego lutnika Niccolo Amati z 1662 roku.